Tance a šátky s duší

Orientální šátky
Výroba orientálních šátků


Šátky s duší
Šátky s duší
Galerie
Výroba
Jak vybrat

Tanec s duší
KurzyNové
SeminářeNové
GalerieNové
Kurzy obecně
     

Kontakt Gendrim
O Gendrim
Fotogalerie

Orientální tance
Historie
Druhy
Rekvizity

Proč tančit
Žena a tanec
V těhotenství
Vystupování
Improvizace?
Mužský tanec
  

Orient oblečení
Na kurzy
Orient šátek
Kostýmy
Kostým popis


Řeč barev
Symbolika
Polarita

Odkazy
 

Deutsch version

  

 

Zdobení                                   

Zdobením nazýváme část šátku, která je zdobena více než jednovrstvým háčkováním, penízky, korálky a flitry. Velikost šátku není až tak důležitá, protože si jej vážeme kolem pasu samy a tím pádem si šátek přizpůsobíme. Důležitá je ale velikost zdobení na šátku. Pokud je totiž šátek ozdoben příliš do stran, špatně se váže. Když zdobení zasahuje do uzlu, nevypadá to hezky a hlavně se tím zdobení může poškodit. Jestliže je naopak zdobení příliš krátké, šátek vypadá nedodělaně a málo bohatě. Proto u každého šátku uvádíme délku a šířku zdobení. 

Máte-li na velikost zdobení specifický požadavek vzhledem ke své postavě, objednejte si šátek dle vlastní představy na zakázku! 

Tvar zdobení 

Nejčastěji odpovídá jednoduše rovným horizontálním čarám, většinou třem nad sebou. Kromě toho vám nabízíme mnoho zcela originálních vzorů, do nichž je zdobení sestaveno. Dva konce šátku, které po uvázání zůstávají vepředu - a tedy poměrně viditelné - bývají také precizně ozdobeny, což u jiných šátků často chybí. Důvody k ozdobení těchto cípů jsou dva: 

  • zatížení konců šátku, aby netrčely 

  • estetický

 

 

Háčkování 

Háčkujeme bavlnkou, která je sama o sobě pevná a v rámci háčkování má na většině míst tři vrstvy, což je skutečně záruka odolnosti. Naše háčkování je velmi drobné a precizní, takže zůstává pořád stejné a můžete se na něj skutečně spolehnout. Každý oblouček háčkování má přesně spočítána očka a navzájem se od jiného obloučku neliší. 

Bavlnkou je k látce připevněno veškeré zdobení. Ta je ideálním kompromisem mezi krásou a pevností. Barva bavlnky je vybírána buď pro doplnění, nebo podtržení barvy látky. Tehdy se vybírá stejná barva jako barva šátku, jen v jiném odstínu. Nebo se naopak snažíme o co největší kontrast mezi látkou a bavlnkou. Pro kterou variantu barevné kombinace se přikloníte je čistě otázkou vkusu. 

Háčkování je nejspolehlivější způsob, jak připevnit penízky, korálky a flitry. Navíc může vytvářet mnoho zdobných prvků už samo o sobě. Nejobvyklejší jsou háčkované cípy, které bývají lemovány penízky a flitry a působí bohatě. Především v háčkování leží těžiště tvorby kvalitního šátku.  

Další kapitoly k výrobě šátků:
Doplňky
Látka
Zdobení