Tance a šátky s duší

O lektorce Gendrim


Šátky s duší
Šátky s duší
Galerie
Výroba
Jak vybrat

Tanec s duší
KurzyNové
SeminářeNové
GalerieNové
Kurzy obecně
     

Kontakt Gendrim
O Gendrim
Fotogalerie

Orientální tance
Historie
Druhy
Rekvizity

Proč tančit
Žena a tanec
V těhotenství
Vystupování
Improvizace?
Mužský tanec
  

Orient oblečení
Na kurzy
Orient šátek
Kostýmy
Kostým popis


Řeč barev
Symbolika
Polarita

Odkazy
 

                                      

 

               

Gendrim

Tyto stránky o orientálních tancích, o penízkových šátcích a dalších věcech týkajících se orientu pro vás připravuje Gendrim. Zabývá se výukou Tance s Duší a výrobou Šátků s Duší.

Jak začínala

Tančit začala už jako malá holčička. První taneční krůčky udělala coby balerínka. O něco později se vydala na cestu latinsko amerických a standardních tanců. Přestože tanec milovala, kompetetivnost a napjatá atmosféra, která kolem soutěží ve společenských tancích vládla, ji časem odvedla z cesty. Se začátkem studií na vysoké škole se zaměřila na historický šerm a vystupování se skupinou Gloria Mundi. Tady se objevuje nápad učit se orientální tanec. Od prvních pohybů orientálního břišního tance, které Gendrim udělala, uplynulo 9 let.

Kde studovala

Učila se u českých lektorek jako jsou Aziza, Eftimia Anesti či Lucie Šrámková. Zkušenosti získávala i při cestování v zahraničí především v Egyptě, Řecku a Brazílii. Před časem do svého repertoáru přibrala i flamengo, které studovala u paní Prof. Kryštůfkové a u Chilské lektorky Amparo Nuñéz. Se svým partnerem tančí salsu a nadále společenské tance na rekreační úrovni. 


Lektorka Tanců s Duší

Vrozené povahové rysy a vysokoškolské vzdělání zaměřené na psychologii, didaktiku a český jazyk z Gendrim činí přirozenou lektorku. Odtud se její taneční škola jmenuje Tanec s Duší. Bere si za cíl, především léčení a opečovávání duše ženy, které každá z nás v dnešní civilizované době nutně potřebujeme.

Gendrim se soustředí na hezké vztahy při společném setkávání na tanečních kurzech i na pobytových seminářích. Při výuce je využíváno jemných nenucených psychologických technik, které odbourávají psychické bloky vzniklé během života v dnešní společnosti.

Didaktické schopnosti a dobré vyjadřovací schopnosti jsou využívány pro detailní a srozumitelné vysvětlení tanečních prvků i všeho s čím se studentky orientálního Tance s Duší setkávají. Za svůj největší lektorský cíl Gendrim pokládá to, aby si její studentky orientální tanec zamilovaly a užívaly si všech jeho krás.

Vystoupení

Gendrim má za sebou množství vystoupení. Zkušenosti posbírala při tanci na festivalech a slavnostech, při vystupování v restauracích, na oslavách, večírcích a svatbách. Diváci u Gendrim nečastěji oceňují její prožitek z tance, který sdílí s publikem a  vyzařuje tak navenek neutichající ženskou energii. Za jeden ze svých lektorských cílů Gendrim pokládá dovést své studentky k úspěšným vystoupením na veřejnosti. Pečlivě je na to připravuje propracovanými sestavami, tréninkem i psychickým naladěním.                             

    Šátky s Duší

Orientální Šátky s Duší jsou druhý obor, jemuž se Gendrim věnuje. První šátek si vyrobila před 8 lety pro vlastní potřeby. Následoval nákup 3 poměrně drahých šátků z orientálních obchodů. Jaké bylo roztrpčení a smutek, když se penízky na šátcích začaly trhat a šátky se tak nenávratně zničily. To vedlo Gendrim k tomu, aby si šátky pro svou potřebu začala vyrábět sama, podle svých požadavků a představ. Originální a precizně vyrobené šátky vzbudily na veřejnosti zájem a postupně se objevovalo více a více zakázek.

Přibližně před 6 lety vznikl tento web, coby prezentace Šátků s Duší. Od té doby se Šátky s Duší staly zárukou kvality, originality a modelové zakázkové výroby orientálních penízkových šátků a kostýmů. Svým jedinečným šátkem se mohou chlubit a těšit ženy v Čechách a v Německu, kde je ruční práce velmi ceněna.

Šátky s Duší lze zakoupit objednávkou na internetu. Příležitostně vyjíždíme s prodejním stánkem festivaly a slavnosti. Gendrim má zkušenosti se zasedáním v porotě při soutěžích v orientálních břišních tancích. Jako cenu v těchto soutěžích poskytuje slevové poukázky na orientální penízkové Šátky s Duší.

    

Závěrem

Kromě dalšího vzdělávání se Gendrim ve svém volném čase věnuje výkladu tarotu Keltských draků.

V tanci, výuce i tvorbě Gendrim se viditelně promítá skutečnost, jak moc má ráda svou práci i lidi, s nimiž při ní spolupracuje. Chcete-li zažít něco z tohoto kouzla, přidejte se k nám. Tance s Duší a Šátky s Duší vám otvírají svou laskavou náruč.