Tance a šátky s duší

Orientální oblečení jednotlivé části


Šátky s duší
Šátky s duší
Galerie
Výroba
Jak vybrat

Tanec s duší
KurzyNové
SeminářeNové
GalerieNové
Kurzy obecně
     

Kontakt Gendrim
O Gendrim
Fotogalerie

Orientální tance
Historie
Druhy
Rekvizity

Proč tančit
Žena a tanec
V těhotenství
Vystupování
Improvizace?
Mužský tanec
  

Orient oblečení
Na kurzy
Orient šátek
Kostýmy
Kostým popis


Řeč barev
Symbolika
Polarita

Odkazy
 

                                      

 
 

 

Části kostýmu na orientální tanec

Sukně

Ze sukní se nejvíce používají půlkolové, kolové, cípaté, nebo s rozparky. Bývají z krásných spíše lehkých materiálů. Někdy se jich vrství více na sebe. Bývají posazené na bocích a jejich délka nejčastěji sahá tanečnici ke kotníkům, když stojí v postoji s pokrčenými koleny. Některé ženy se však cítí lépe v tureckých kalhotech se širokými nohavicemi, které bývají také bohatě zdoběné a mívají rozparky.

Vršek

Jako vršek se nosívají topy, nebo podprsenky zdobené korálky, penízky a flitry. Někdy se jako originální vršek užívá penízkový šátek vázaný křížem přes hrudník.

Kostýmový komplet

Kostýmový komplet bývá tvořen podprsenkou a šátkem na boky. Bývají vyráběny společně do stejných barev a atmosféry. Mohou být potaženy stejnou látkou a zdobené stejnými flitry, penízky, korálky, třásněmi, a čímkoli dalším.

Orientální obchod Šátky s duší vám nabízí náhled, jak taková kompletace kostýmu může vypadat. Na zakázku pro vás vyrobíme kostým přesně podle vašich představ, abyste mohla při tanci být dokonale sama sebou v té nejryzejší a nejkrásnější podobě.  

Bederní pásy

Někdy se také používají penízkové, nebo korálkové bederní pásy dovážené z egyptských a tureckých obchodů. Pokud se pro takový doplněk rozhodnete, dejte při jejich výběru značný pozor na kvalitu, neboť takové zboží se častoničí a lze jej jen velmi těžko reklamovat.

 

 

Na orientální obchod Šátky s duší

Šperky a doplňky

Šperků se v orientálním tanci využívá hojně. Ladí se vždy do jedné barvy. Nosí se náušnice, náramky, ozdoby na kotníky a nárty, ozdoby do vlasů, závoje, čelenky, čepičky. Často se používají i příčesky. V některých případech si tanečnice zakrývají závoji nejenom vlasy, ale i tvář a získávají tak výraz nekonečné tajemnosti. Na ruce si někdy tanečnice navlékají rukavičky, nebo široké rukávy.

Líčení

Líčení tanečnice musí být nápadné, aby ve vší té kráse obličej nezanikl. Nejčastěji se dává důraz na výrazný pohled. V případě, že má žena při tanci zakrytý obličej, bývají oči to jediné, co z jejího výrazu divák může vidět.

Obuv

Orietnální tanec se tradičně tančí bosky. Bosé nohy spojují tanečnici s Matkou Zemí, pro niž je tanec původně určen. V určitém období historie břišního tance znamenaly boty bohatství a luxusu tanečnice.V 20. letech. 20. století, když se Káhiře formoval klasický kabaretní styl raks sharqi, začaly se k tanci používat třpytivé botky na vysokém podpadku.

 

 

Zpět na Orientální oblečení na břišní tanec.

Orientální oblečení
na břišní tanec - obsah:

Oblečení na kurzy orientálního tance

Orientální šátek

Kostýmy podle stylu tance

Části orientálního kostýmu