Tance a šátky s duší

Proč tančit orientální tanec


Šátky s duší
Šátky s duší
Galerie
Výroba
Jak vybrat

Tanec s duší
KurzyNové
SeminářeNové
GalerieNové
Kurzy obecně
     

Kontakt Gendrim
O Gendrim
Fotogalerie

Orientální tance
Historie
Druhy
Rekvizity

Proč tančit
Žena a tanec
V těhotenství
Vystupování
Improvizace?
Mužský tanec
  

Orient oblečení
Na kurzy
Orient šátek
Kostýmy
Kostým popis


Řeč barev
Symbolika
Polarita

Odkazy
 

 

Deutsch version

 

   

Pozitivní vlivy orientálního břišního tance

Orientální břišní tance léčí tělo i duši, tedy pomáhají fyzicky i psychicky. Působí pozitivně na zdraví i krásu. Odedávna byly ženy léčitelkami. V dnešní době je to orientální tanec, který jim znovu nabízí a vrací jejich původní léčivou sílu.

 

Orientální břišní tanec je v Německu a v USA doporučován ženskými lékaři, ortopedy a psychology jako výjimečná terapeutická metoda pro specificky ženské fyzické i psychické potíže.

Je to i zdravý způsob jak tělo posílit a problémům předcházet. Slouží jako rehabilitace a při správném provádění přináší záhy úlevu.  

Pomáhá formování těla, hubnutí břicha
a posilování břicha

Protože je ženské tělo specifické, potřebuje i specifické zacházení a specifický pohyb. Tyto podmínky splňuje orientální tanec, který ...

 

Šetří klouby
a nepřtěžuje svaly

Jelikož je orintální tanec zaměřen na ladné koordinované pohyby, které jsou velmi pečlivě cílené, šetří klouby celého těla, odpadá svalové napětí i křeče. Zároveň se postupně zlepšuje pohyblivost kloubů, čehož je využíváno při rehabilitaci po úrazech. Oproti většině sportů jsou pohyby břišního tance mírné bez poskoků.
 

 

Léčí bolesti zad
a krční páteře

Bolesti zad a krční páteře bývají označovány jako naše civilizační choroba daná životním stylem. Svou ...

 

Zlepšuje držení těla

Jakmile se posílí zádové svalstvo, začíná se zlepšovat i držení těla. Správně prováděné pohyby orientálního břišního tance posilují páteř a podporují hrdé, vzpřímené držení těla.

Zlepšení postavení těla je pro orientální tanec klíčové, protože prvky se při špatném držení těla provádět nedají. Tanečnice by si také mohla velmi ublížit. Nehledě na fakt, že žena stojící rovně je mnohem krásnější. Takové uvědomění následně vede ke stálé kontrole i v běžném životě.  

 

Stimuluje trávicí soustavu

Pohyb břišního tance zaměřený na oblast břicha mimo jiné také stimuluje činnost žaludku a střev. Díky stimulaci vnitřních orgánů se upravuje často problematické zažívání.  

 

 

 

 

   

 

Zlepšuje krevní oběh

Při orientálním tanci se zlepšení prokrvení celého těla. Pomocí lepší cirkulace krve se žena zbavuje věčně zmrzlých prstů, začínajících křečových žil nebo rizika srdečního onemocnění. Mimo to se snižuje hladina cholestorolu v krvi. Zvyšuje se tělesná zdatnost. Zlepšuje se dýchání. Tím dochází k tolik potřebnému stejnoměrnému okysličování organismu.
 

 

Řeší gynekologické problémy

Tím, že se zlepšuje krevní oběh i tím, že posilujem pánevní dno se přirozeně zmírňují a nebo dokonce mizí premestruační syndrom a menstruační bolesti, ...  

 

Upevňuje duševní zdraví

Uvolňuje napětí celého těla a odbourává stres a jiné psychické potíže. Velmi pozitivně ovlivňuje deprese, úzkost, nízké sebehodnocení, komunikační problémy apod. Umožňuje ...

Pozdvihuje sebevědomí ženy

Orientální břišní tanec zvyšuje sebevědomí, protože vylepšuje křivky těla a přináší radost z pohybu. Zlepšení držení těla následně přináší zvýšení sebevědomí a mnohem větší ...

 

 

 

Proč tančit orientální tanec - obsah:

Pomáhá formování těla, hubnutí břicha
a posilování břicha

Šetří klouby a nepřetěžuje svaly

Léčí bolesti zad
a krční páteře

Zlepšuje držení těla

Stimuluje trávicí soustavu

Zlepšuje krevního oběhu

Řeší gynekologické problémy

Upevňuje duševní zdraví

Zlepšuje sebevědomí ženy

 

Břišní orientální tance - obsah:

Orientální tance - historie

Orientální tance - druhy

Orientální tanec s rekvizitami

Proč tančit břišní tance

Žena a orientální tanec

Břišní tanec v těhotenství a na mateřské dovolené

Vystupování s břišním tancem

Improvizace, nebo choreografie?

Mužský orientální tanec