Tance a šátky s duší

Šátek na orientální břišní tanec


Šátky s duší
Šátky s duší
Galerie
Výroba
Jak vybrat

Tanec s duší
KurzyNové
SeminářeNové
GalerieNové
Kurzy obecně
     

Kontakt Gendrim
O Gendrim
Fotogalerie

Orientální tance
Historie
Druhy
Rekvizity

Proč tančit
Žena a tanec
V těhotenství
Vystupování
Improvizace?
Mužský tanec
  

Orient oblečení
Na kurzy
Orient šátek
Kostýmy
Kostým popis


Řeč barev
Symbolika
Polarita

Odkazy
 

                                      

 
 

 

Šátek na orientální tanec

K tanci neodmyslitelně patří exotický zdobený kostým, jehož nejspecifičtějším prvkem je penízkový pás, či šátek, který, krom toho, že krásně vypadá, také rytmizuje pohyby boků tanečnice. Cinkot drobných penízků či perliček způsobuje neopakovatelný zážitek při každém pohybu těla.

Penízkové šátky prý vznikly tak, že diváci tanečnicím házeli malé zlaté mince. Někdy se i vypráví, že neplatné a proto proděravěné. Ty si pak tanečnice našívala na boční pás jako dekoraci, protože to také bylo nejbezpečnější místo. Jako původ vzniku se nejčastěji uvádí Turecko, odkud pochází největší část rytmizace orientálního tance. Tento typ pásu pošitého mincemi používají tanečnice dodnes.

Všechno, co si kolem boků kdy tanečnice věšely mělo i svůj magický důvod. Ať už šlo o penízky, korálky, třásně či střapce. Jejich hopavý pohyb při tanci měl uklidňovat a zahánět zlé duchy.

 

 

 

 

Na orientální obchod Šátky s duší

Výběr šátku je pro ženu něco jako výběr překrásného šperku. Je to artefakt, který vás na první pohled osloví, se kterým se sžijete a který vás bude nadále charakterizovat. S uvázáním šátku na kostým se teprve stáváte tanečnicí orientálního tance. Přijímáte roli ženské bytosti a tuto roli můžete částečně výběrem šátku a kostýmu měnit či upravovat. Lze se vyjádřit pomocí zvolených barev, pomocí tvaru šátku, pomocí typu a zvuku penízků, korálků, perliček i flitrů.

Orient shop Šátky s duší vám nabízí širokou škálu rozmanitých šátků, kde si každá žena může vybrat šátek svého srdce.

Obejměte své boky nádherně zdobeným šátkem, přivřete oči, jemně se zavlňte, klidně se nadechněte a vydechněte, tajemně se usmějte a staňte se v tanci záhadnou, mystickou, svůdnou, magickou, krásnou a moudrou ženou, která ve vás dříme.

 

Zpět na Orientální oblečení na břišní tanec.

Orientální oblečení
na břišní tanec - obsah:

Oblečení na kurzy orientálního tance

Orientální šátek

Kostýmy podle stylu tance

Části orientálního kostýmu