Tance a šátky s duší

Orientální břišní tanec


Šátky s duší
Šátky s duší
Galerie
Výroba
Jak vybrat

Tanec s duší
KurzyNové
SeminářeNové
GalerieNové
Kurzy obecně
     

Kontakt Gendrim
O Gendrim
Fotogalerie

Orientální tance
Historie
Druhy
Rekvizity

Proč tančit
Žena a tanec
V těhotenství
Vystupování
Improvizace?
Mužský tanec
  

Orient oblečení
Na kurzy
Orient šátek
Kostýmy
Kostým popis


Řeč barev
Symbolika
Polarita

Odkazy
 

Deutsch version  

 

 

 

 

Orientální břišní tanec

Orientální tanec, nebo též břišní tanec se stal v současném světě velkým módním trendem. Citlivější z nás si ale uvědomují, že nejde jen o lesk drahých kostýmů a osvětlená pódia.

Vyjádření v orientálním tanci je prýštění ryze ženské energie a hluboký duchovní zážitek. Přinejmenším je však závanem krásy a čisté smyslnosti v dnešním moderním mnohdy příliš materiálním světě.

Žena v dnešní uspěchané a poněkud povrchní době ztrácí svou přirozenou sílu, energii i víru. Abychom se mohly znovu z plných plic nadechnout, usmát se nad krásou světa i sebe sama, pročistit hlavu a zbavit se nánosů civilizace, vynořil se pro nás z písku zašlé historie orientální tanec.

Jde o dávné umění i duchovní postup. Orientální tanec, nebo také břišní tanec se zrodil se starodávnými civilizacemi. Po tisíciletí se orientální břišní tanec šířil a formoval, spojoval kultury i náboženství. Tanec orientu v sobě nese věčný archetyp ženy, všechnu její zkušenost a moudrost, její přirozenou krásu i nadpřirozené schopnosti.

Břišní tanec mimo jiné posiluje schopnost ženy udržet si svou krásu a tak i svou moc nad mužem a přibližuje se tím znovu k pradávným kultům plodnosti.

 

 

 

Máme to obrovské štěstí, že žijeme v době a zemi bez rasových a náboženských předsudků a bez krizí a válek. Žena tady a teď může být vážená a ceněná. Je svobodná a nespoutaná. Může se oddávat břišnímu tanci, který je určen pro každou ženu bez rozdílu.

V orientálním tanci nacházíme svou jedinečnost a snad poněkud zapomenutou ženskou krásu v pravém slova smyslu. Při břišním tanci smíte bezstarostně otevřít své hluboké nitro, propojit se sama se sebou i s univerzem a stát se zářící hvězdou pro okolní svět. Naplňte svůj život radostí a štěstím, tančete orientální břišní tanec.

Nabízíme vám taneční kurzy orientálního břišního tance.

Břišní orientální tance - obsah:

Orientální tance - historie

Orientální tance - druhy

Orientální tanec s rekvizitami

Proč tančit břišní tance

Žena a orientální tanec

Břišní tanec v těhotenství a na mateřské dovolené

Vystupování s břišním tancem

Improvizace, nebo choreografie?

Mužský orientální tanec